Judetul Iasi

BELCESTI
Grup Scolar „Victor Mihailescu Craiu” Belcesti Servicii Economic
Tehnic Mecanica
Tehnic Industrie textila si pielarie
Tehnic Constructii, instalatii si lucrari publice
BIVOLARI
Scoala de Arte si Meserii Bivolari Tehnic Industrie textila si pielarie
BRAESTI
Scoala de Arte si Meserii Braesti Tehnic Industrie textila si pielarie
COARNELE CAPREI
Scoala de Arte si Meserii Coarnele Caprei Resurse naturale si protectia mediului Agricultura
COTNARI
Scoala de Arte si Meserii „Stefan Cel Mare” Cotnari Resurse naturale si protectia mediului Agricultura
COZMESTI
Scoala de Arte si Meserii Cozmesti Resurse naturale si protectia mediului Agricultura
CRISTESTI
Scoala de Arte si Meserii Tehnic Mecanica
DAGATA
Scoala de Arte si Meserii Dagata Tehnic Mecanica
DOLHESTI
Scoala de Arte si Meserii Dolhesti Resurse naturale si protectia mediului Agricultura
DUMESTI
Scoala de Arte si Meserii Dumesti Servicii Comert
Tehnic Constructii, instalatii si lucrari publice
FANTANELE
Scoala de Arte si Meserii Fantanele Resurse naturale si protectia mediului Agricultura
FOCURI
Scoala de Arte si Meserii „C.V. Nechita” Focuri Tehnic Industrie textila si pielarie
GROPNITA
Scoala de Arte si Meserii Gropnita Resurse naturale si protectia mediului Agricultura
HALAUCESTI
Liceul „Bogdan Voda” Halaucesti Real Stiinte ale Naturii
Uman Filologie
Tehnic Industrie textila si pielarie
Tehnic Mecanica
HARLAU
Grup Scolar Tehnic Harlau Servicii Turism si alimentatie
Resurse naturale si protectia mediului Industrie alimentara
Tehnic Constructii, instalatii si lucrari publice
Tehnic Industrie textila si pielarie
Tehnic Fabricarea produselor din lemn
Tehnic Mecanica
Liceul Teoretic „Stefan Cel Mare” Harlau Servicii Economic
Real Matematica-Informatica
Uman Filologie
Uman Stiinte Sociale
Real Stiinte ale Naturii
HOLBOCA
Grup Scolar Agricol Holboca Tehnic Mecanica
IASI
Colegiul „Costache Negruzzi” Iasi Real Matematica-Informatica
Uman Filologie
Colegiul „National” Iasi Real Matematica-Informatica
Uman Filologie
Colegiul Economic Administrativ Iasi Servicii Economic
Servicii Comert
Colegiul National „Emil Racovita” Iasi Real Matematica-Informatica
Real Stiinte ale Naturii
Uman Filologie
Colegiul National „Mihai Eminescu” Iasi Real Matematica-Informatica
Real Stiinte ale Naturii
Uman Filologie
Colegiul National de Arta „Octav Bancila” Iasi Artistic Arhitectura, Arte ambientale si Design
Artistic Arta actorului
Artistic Arte plastice si Decorative
Artistic Coregrafie
Artistic Muzica
Colegiul Tehnic „Dimitrie Leonida” Iasi Tehnic Electric
Tehnic Electromecanica
Tehnic Electronica si automatizari
Tehnic Mecanica
Colegiul Tehnic „Gheorghe Asachi” Iasi Tehnic Mecanica
Tehnic Constructii, instalatii si lucrari publice
Artistic Arhitectura, Arte ambientale si Design
Tehnic Electric
Colegiul Tehnic „Ioan C. Stefanescu” Iasi Tehnic Industrie textila si pielarie
Servicii Turism si alimentatie
Servicii Estetica si igiena corpului omenesc
Tehnic Electronica si automatizari
Tehnic Mecanica
Colegiul Tehnic de Electronica si Telecomunicatii Iasi Real Matematica-Informatica
Tehnic Electronica si automatizari
Tehnic Productie media
Grup Scolar „Anghel Saligny” Iasi Tehnic Constructii, instalatii si lucrari publice
Tehnic Mecanica
Grup Scolar „Constantin Brancusi” Iasi Resurse naturale si protectia mediului Protectia mediului
Tehnic Fabricarea produselor din lemn
Tehnic Electric
Tehnic Mecanica
Grup Scolar „Dumitru Mangeron” Iasi Tehnic Mecanica
Tehnic Electric
Tehnic Electronica si automatizari
Grup Scolar „Ion Holban” Iasi Servicii Turism si alimentatie
Servicii Estetica si igiena corpului omenesc
Tehnic Industrie textila si pielarie
Grup Scolar „Mihail Sturdza” Iasi Tehnic Mecanica
Tehnic Electric
Tehnic Electronica si automatizari
Grup Scolar „Nicolina” Iasi Tehnic Mecanica
Tehnic Electronica si automatizari
Grup Scolar „Radu Cernatescu” Iasi Resurse naturale si protectia mediului Protectia mediului
Resurse naturale si protectia mediului Chimie industriala
Resurse naturale si protectia mediului Industrie alimentara
Tehnic Electronica si automatizari
Tehnic Mecanica
Grup Scolar „Stefan Procopiu” Iasi Tehnic Mecanica
Tehnic Electronica si automatizari
Sportiv Sportiv
Grup Scolar „Virgil Madgearu” Iasi Servicii Economic
Servicii Turism si alimentatie
Servicii Comert
Resurse naturale si protectia mediului Industrie alimentara
Grup Scolar Agricol „Vasile Adamachi” Iasi Servicii Economic
Resurse naturale si protectia mediului Protectia mediului
Resurse naturale si protectia mediului Industrie alimentara
Resurse naturale si protectia mediului Agricultura
Tehnic Mecanica
Grup Scolar Economic de Turism Iasi Servicii Comert
Servicii Turism si alimentatie
Grup Scolar Tehnic de Transporturi Cai Ferate Iasi Tehnic Mecanica
Tehnic Electromecanica
Tehnic Constructii, instalatii si lucrari publice
Tehnic Electric
Tehnic Electronica si automatizari
Liceul cu Program Sportiv Iasi Sportiv Sportiv
Liceul de Informatica „Grigore Moisil” Iasi Real Matematica-Informatica
Liceul Teoretic „Alexandru Ioan Cuza” Iasi Uman Stiinte Sociale
Real Stiinte ale Naturii
Real Matematica-Informatica
Uman Filologie
Liceul Teoretic „Dimitrie Cantemir” Iasi Real Matematica-Informatica
Uman Stiinte Sociale
Real Stiinte ale Naturii
Uman Filologie
Uman Filologie
Liceul Teoretic „Garabet Ibraileanu” Iasi Real Matematica-Informatica
Real Stiinte ale Naturii
Uman Filologie
Liceul Teoretic „Miron Costin” Iasi Uman Stiinte Sociale
Real Stiinte ale Naturii
Real Matematica-Informatica
Uman Filologie
Scoala Normala „Vasile Lupu” Iasi Uman Filologie
LESPEZI
Scoala de Arte si Meserii Lespezi Tehnic Electric
LUNGANI
Scoala de Arte si Meserii Lungani Tehnic Mecanica
MIRONEASA
Scoala de Arte si Meserii Mironeasa Resurse naturale si protectia mediului Agricultura
MIROSLAVA
Grupul Scolar Agricol „Mihail Kogalniceanu” Miroslava Resurse naturale si protectia mediului Industrie alimentara
Servicii Turism si alimentatie
Resurse naturale si protectia mediului Agricultura
Servicii Economic
MIROSLOVESTI
Scoala de Arte si Meserii Miroslovesti Tehnic Materiale de constructii
MOGOSESTI
Scoala de Arte si Meserii „Dumitru Popa” Mogosesti Tehnic Mecanica
Scoala de Arte si Meserii „Dumitru Popa” Mogosesti Resurse naturale si protectia mediului Agricultura
PASCANI
Colegiul National „Mihail Sadoveanu” Pascani Real Matematica-Informatica
Uman Stiinte Sociale
Real Stiinte ale Naturii
Uman Filologie
Colegiul Tehnic de Cai Ferate „Unirea” Pascani Servicii Economic
Real Stiinte ale Naturii
Real Matematica-Informatica
Tehnic Mecanica
Servicii Comert
Tehnic Electric
Tehnic Electromecanica
Tehnic Electronica si automatizari
Grup Scolar „Mihai Busuioc” Pascani Tehnic Electronica si automatizari
Tehnic Industrie textila si pielarie
Liceul Teoretic „Miron Costin” Pascani Real Stiinte ale Naturii
Uman Stiinte Sociale
Real Matematica-Informatica
Uman Filologie
Scoala de Arte si Meserii „Nicolae Iorga” Pascani Servicii Comert
Servicii Turism si alimentatie
PLUGARI
Scoala de Arte si Meserii Plugari Resurse naturale si protectia mediului Agricultura
PODU ILOAIEI
Grup Scolar Agricol „Haralamb Vasiliu” Podu Iloaiei Servicii Economic
Tehnic Electronica si automatizari
Tehnic Mecanica
Resurse naturale si protectia mediului Agricultura
PRISACANI
Scoala de Arte si Meserii Prisacani Tehnic Industrie textila si pielarie
RADUCANENI
Liceul Teoretic „Lascar Rosetti” Raducaneni Uman Filologie
Real Stiinte ale Naturii
SCHEIA
Scoala de Arte si Meserii Scheia Tehnic Industrie textila si pielarie
STOLNICENI PRAJESCU
Scoala de Arte si Meserii Stolniceni-Prajescu Tehnic Mecanica
TARGU FRUMOS
Grup Scolar Tehnic Targu Frumos Tehnic Mecanica
Tehnic Constructii, instalatii si lucrari publice
Tehnic Industrie textila si pielarie
Liceul Teoretic „Ion Neculce” Targu Frumos Servicii Economic
Real Matematica-Informatica
Real Stiinte ale Naturii
Uman Filologie
Uman Stiinte Sociale
TATARUSI
Scoala de Arte si Meserii Tatarusi Tehnic Industrie textila si pielarie
Resurse naturale si protectia mediului Agricultura
TIBANA
Scoala de Arte si Meserii Tibana Resurse naturale si protectia mediului Industrie alimentara
Tehnic Constructii, instalatii si lucrari publice
TIBANESTI
Grup Scolar „Petre P.Carp” Tibanesti Tehnic Electronica si automatizari
Tehnic Mecanica
VALEA SEACA
Scoala de Arte si Meserii Valea Seaca Tehnic Industrie textila si pielarie
VICTORIA
Scoala de Arte si Meserii „Ionel Teodoreanu” Victoria Tehnic Industrie textila si pielarie
Resurse naturale si protectia mediului Agricultura
VLADENI
Grup Scolar Vladeni Tehnic Electronica si automatizari
Tehnic Mecanica
Tehnic Industrie textila si pielarie
VOINESTI
Scoala de Arte si Meserii „Ioanid Romanescu” Voinesti Tehnic Industrie textila si pielarie
Tehnic Fabricarea produselor din lemn
(No Ratings Yet)

Lasa un raspuns

*